بررسی جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

۶ مطلب در شهریور ۱۳۹۸ ثبت شده است

گاوصندوق نسوز | نسوز بودن گاوصندوق فاکتور مهم در خرید

به دنبال هر مدل گاوصندوقی که هستید یک سری فاکتورهای اساسی باید در آن ها رعایت شده باشد که یکی از آن ها اطمینان از نسوز بودن گاوصندوق است. با توجه به آمار و ارقام آتش سوزی احتمال از دست دادن دارایی ها از طریق آتش سوزی و حریق کمتر از سرقت و دستبرد نیست. گاوصندوقی که خریداری می کنید حتما باید حداقل های یک گاوصندوق نسوز در آن رعایت شده باشد.

زمانی که در فروشگاه ها به دنبال گاوصندوق مناسب تان هستید سعی کنید کمی تخصصی تر درباره ویژگی های گاوصندوق سوال بپرسید، مثلا صرفا عنوان نسوز برای یک گاوصندوق کافی نیست، شما باید بدانید که گاوصندوق در چه دمایی و به چه مدت نسوز است. یا برای چه اقلامی نسوز طراحی شده.

در یک گاوصندوق نسوز باید 3 فاکتور را در کنار هم بررسی کنید. این 3 فاکتور به شکل یک لیبل مشخص در قسمت داخلی درب گاوصندوق قرار می گیرد. دما، زمان و نوع اقلام قابل نگهداری. گاوصندوق ها به منظور دریافت تاییدیه نسوز بودن توسط مراکز معتبر مختلفی مانند ul یا ksg  تست می شوند، این استاندارد ها صرفا نسوز بودن گاوصندوق را مشخص نمی کنند بلکه رتبه حریق گاوصندوق به کمک تست های آن ها مشخص می شود.

رتبه حریق گاوصندوق مشخص می کند که گاوصندوق شما در چه دمایی به چه مدت و برای چه اقلامی نسوز طراحی شده، اگر روی درب گاوصندوق استاندارد ksg 4500 درج شده، باید بدانید این گاوصندوق برای اقلام کاغذی نسوز است و مدت زمان مقاومت آن در دمای 926 درجه به مدت 1 یا 2 ساعت مشخص می شود. اما در لیبل  استاندارد ul درجه بندی ها کمی تخصصی تر و جامع تر است. البته بد نیست بدانید که ul یک مرکز معتبر جهانی است که از سراسر دنیا بیش از 100 مشتری در صنایع مختلف دارد و پذیرفته شده است. استاندارد ul برای هر اقلام کاغذی، دیجیتالی و مغناطیسی درجه های مختلف با زمان بندی های متفاوت ارایه کرده که هرکدام نشان دهنده درجه خاصی از نسوز بودن گاوصندوق است.

 

۱۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni

در خرید گاوصندوق به چه مواردی باید دقت داشته باشید

در خرید گاوصندوق عموما مشتری هزینه زیادی را پرداخت می کند و یکبار برای مدت طولانی گاوصندوق را خریداری می کند. مشتریان زیادی وجود دارند که به دلیل عدم آگاهی از مباحث اولیه در خرید گاوصندوق ، محصول اشتباه خریداری می کنند. در این جا قصد داریم بیشتر درباره مباحث اولیه ای که باید در خرید به آن توجه داشته باشید بپردازیم.

هر گاوصندوق اعم از خانگی یا اداری، دیجیتال یا دکوراتیو یا حتی ایرانی و خارجی باید قبل از هر چیزی ضدسرقت باشد. گاوصندوق باید بتواند در برابر دریل، نفوذ دیلم یا هر وسیله مکانیکی دیگری مقاومت کند. تمام این ها مستلزم یک طراحی درست و اصولی در گاوصندوق است. از طراحی قالب و بدنه و جنس آلیاژ گرفته تا سیستم رمز گاوصندوق که مهم ترین بخش در انتخاب یک گاوصندوق است.

در انتخاب سیستم قفل و رمزنگاری قبل از هرچیز مطمئن شوید که توسط یک برند معتبرطراحی شده است. سیستم قفل گاوصندوق اگر ضعیف طراحی شود دیگر نیاز به جابه‌جا کردن گاوصندوق و صدمه زدن به آن وجود ندارد، ممکن است با یک شوک الکتریکی یا حتی دریل به راحتی آسیب ببیند و قفل گاوصندوق باز شود. در گاوصندوق های خانگی عموما پیشنهاد می شود از قفل های تمام دیجیتال استفاده کنید. دسترسی به گاوصندوق خانگی باید خیلی سریع باشد تا در مواقع اضطراری بتوانید از گاوصندوق تان استفاده کنید. 

موضوع بعدی که باید در خرید گاوصندوق به آن توجه داشته باشید موضوع سیستم های امنیتی است که روی یک گاوصندوق سوار می شود. گاهی سیستم ساده ای مانند آژیر ضدسرقت که در هر محصولی دیده نمی شود، می تواند از سرقت یک گاوصندوق جلوگیر کند. آژیر ضدسرقت صرفا یک آپشن امنیتی ساده در گاوصندوق است که بازهم در بسیاری از محصولات دیده نمی شود. اما سیستمی مانند گلس لاک یک آپشن امنیتی فوق العاده در گاوصندوق است که به جرات در هیچ یک از محصولات داخلی دیده نمی شود و علاوه بر این حتی در گاوصندوق های خارجی هم به ندرت مشاهده می شود.

موضوع بعدی در خرید گاوصندوق اطمینان از نسوز بودن گاوصندوق است. موضوع نسوز بودن بر خلاف تصورات مشتریان موضوع مهمی است که عموما در انتخاب درجه نسوز مناسب مشتریان اشتباه می کنند. پیشنهاد می کنم حتما برای اینکه بتوانید تشخیص بدهید کدام رتبه حریق مناسب گاوصندوق شماست، پست بعدی که درباره نکات نسوز بودن گاوصندوق است مطالعه کنید. در این پست مفصلا درباره اینکه چه محصولی با چه استانداردی می تواند مناسب وسایل شما باشد صحبت کرده ایم. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni

گاوصندوق های بامیل آیا محصولات مناسبی هستند؟

بامیل، یک برند معروف کره ای است که  در صنعت گاوصندوق فعالیت می کند. گاوصندوق های بامیل، توانسته اند با کسب استاندارد های جهانی مانند UL-TL آمریکا یا ژاپن با سایر محصولات و برند های معروف کره ای رقابت کنند. در این جا قصد داریم یک سری از ویژگی های کلی که در محصولات بامیل وجود دارد را عنوان کنیم تا بتوانید در خرید گاوصندوق بین محصولات مختلف از برند های متفاوت مقایسه کنید. 

سیستم رمز گاوصندوق بامیل همگی دیجیتال هستند که به کمک یک کیبورد اعداد و حروف امکان وارد کردن رمز عدد و حروف با دقت 4 تا 16 رقم وجود دارد. عموما در سیستم رمز گاوصندوق ها کیبورد حروف دیده نمی شود اما شاید جالب باشد بدانید که به کار رفتن حروف در رمز باعث دقت بالاتر آن می شودو امکان حدس زدن رمز گاوصندوق کمتر می شود. حدودا در تمامی محصولات بامیل، یک شاه کلید برای گاوصندوق طراحی شده که می تواند با عبور از تمام سد های امنیتی و رمز نگاری، قفل گاوصندوق را باز کند. شاه کلید در این محصولات غیر قابل کپی هستند و در صورت مفقود شدن باید از کمپانی مربوطه درخواست شاه کلید منحصر به گاوصندوق شما داده شود. 

طراحی قالب بدنه و درب گاوصندوق در این محصولات، پلکانی بوده و زبانه های قفل در دورترین قسمت درب قرار گرفته اند که امکان نفوذ دیلم و ابزار های اینچنینی را به گاوصندوق محدود می کنند. گاوصندوق های بامیل در سری های کوچک عموما محصولات سبکی هستند که به کمک یک رول بولت از مرکز گاوصندوق به زمین متصل می شوند.

گاوصندوق بامیل طبق استاندارد ژاپن در دمای 1000 درجه به مدت 1 ساعت نسوز است و طبق استاندارد UL-TL آمریکا دارای گواهی امنیت و کیفیت با درجه بالا شده است. یک آپشن امنیتی ویژه در گاوصندوق های بامیل، سیستم تاخیر گاوصندوق است که در صورت فعال شدن آن توسط صاحب گاوصندوق، سیستم قفل به مدت 15 تا 99 دقیقه غیر فعال می شود و حتی در صورت وارد کردن رمز عبور صحیح نیز درب گاوصندوق باز نخواهد شد.

گاوصندوق های بامیل هنوز به اندازه برند های ایگل و لوسل شناخته شده نیستند، اما به خوبی توانستند با دریافت استاندارد های معتبر اروپایی، با این برند ها رقابت کنند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni

گاوصندوق های اثرانگشتی؛ محصول پرطرفدار بازار

درباره گاوصندوق های بایومتریک چقدر می دانید؟ اصطلاح بایومتریک برای استفاده از کدهای ژنتیکی موجودات زنده به کار می رود. در واقع در گاوصندوق های بایومتریک برای سیستم رمزنگاری و قفل آن ها از سیستم هایی استفاده شده که با کد های ژنتیکی مانند الگوی اثرانگشت یا اسکنر عنبیه کار می کنند. در این گاوصندوق ها، الگوی اثرانگشت یا عنبیه فرد تبدیل به یک کد مشخص می شود که در دفعات بعدی در صورت تطابق الگو با کد، قفل گاوصندوق باز خواهد شد.

در برخی از محصولات قفل های بایومتریک به نوعی الزامی است، مثلا در گاوصندوق اسلحه، به کار رفتن قفل های بایومتریک و اثرانگشتی دارای حسگر جریان خون باعث می شود که هیچ کس به جز نتواند درب گاوصندوق را باز کند. ممکن است کودک شما یا هر فرد دیگری رمز گاوصندوق را حدس بزند و بتواند قفل را باز کند اما در گاوصندوق های با قفل بایومتریک هیچ حدس و گمان راه به جایی نخواهد برد. در مدل های جدید گاوصندوق اسلحه قفل های اثرانگشتی دارای حسگر جریان خون استفاده می شود که احتمال سوء استفاده را به حداقل می رساند. در گاوصندوق های دکوراتیو عموما از قفل های تمام دیجیتال و بایومتریک استفاده می شود تا ظاهر و امنیت گاوصندوق دکوراتیو حفظ شود. 

قفل های بایومتریک در حال حاضر شامل قفل های اسکنر عنبیه و اثرانگشت می شوند. گاوصندوق های اثرانگشتی در حال حاضر بیشتر در بازار دیده می شوند و جزء محصولات محبوب به شمار می روند. گاوصندوق اثرانگشتی حدودا جزء محصولات پایه ثابت کمپانی های تولید کننده گاوصندوق است. گاوصندوق اثرانگشتی دقیقا همان چیزی که هم می تواند امنیت ایجاد کند و هم اینکه مشکلات سایر گاوصندوق ها را نداشته باشید.  اگر بخواهیم مقایسه بین این دو داشته باشیم باید بگوییم که قفل های اسکنر عنبیه کاربرد کمتری در صنعت گاوصندوق دارند و بیشتر برای باز کردن درب اتاق های امن در سازمان های بزرگ استفاده می شود. اما در اسکن الگوی عنبیه، 240 فاکتور مختلف ثبت می شود، این یعنی 10 برابر دقیق تر از یک سیستم اسکنر الگوی اثرانگشت.

گاوصندوق هایی با قفل بایومتریک در واقع در دسته گاوصندوق های دیجیتال قرار می گیرند و تمامی ویژگی های یک گاوصندوق دیجیتال را حتی یک در یک لول بالاتر دارند. گاوصندوق هایی با قفل دیجیتال از سایر قفل ها امن تر هستند، دسترسی آن ها سریع تر است و سرعت عملکرد بالاتری دارند. گاوصندوق های دیجیتال به جز شرایط سخت محیطی در بقیه موارد عموما کاربرد بهتری دارند. اما یک گاوصندوق دیجیتال با قفل اثرانگشتی یا اسکنر عنبیه از هر جهت، مانند امنیت، سرعت دسترسی، عدم نیاز به کلید و رمز عبور و ... در سطح بالاتری قرار دارند و به نوعی یک گاوصندوق امن و تمام عیار هستند. اما فراموش نکنید که حتی در گاوصندوق های بایومتریک نیز باید توجه داشته باشید که از سایر ویژگی های یک گاوصندوق امن مانند نسوز بودن یا حتی ضدآب بودن غافل نشوید. 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni

گاوصندوق های دیجیتال | فکری نو در جهت حل مشکلات گاوصندوق های مکانیکی

درباره گاوصندوق های دیجیتال چقدر می دانید ؟ با گاوصندوق های دیجیتال به روز در دنیا آشنا هستید؟

بشیترین سهم بازار امروز گاوصندوق را، محصولات دیجیتال تشکیل داده اند، گاوصندوق هایی یا قفل و صفحه کلید تمام لمسی یا کیبوردی. گاوصندوق های دیجیتال در واقع یک راه حل نو برای حل مشکلاتی بود که عموم مشتریان با گاوصندوق های مکانیکی دارند. سرعت عملکرد  پایین در باز و بسته شدن قفل های مکانیکی، حدس زدن مکانیزم بازکردن قفل گاوصندوق توسط یک قفل ساز ماهر، امنیت پایین و بسیاری از مشکلات دیگر باعث شد تا صاحبان این صنایع، به دنبال حل این مشکلات گاوصندوق های دیجیتال را وارد بازار بکنند. گاوصندوق های دیجیتال به محض ورودشان به صنعت گاوصندوق خیلی سریع توانستند نظر مخاطبانشان را جلب کنند. گاوصندوق هایی با صفحه نمایش تمام لمسی یا صفحه کیبورد اعداد. 

در انتخاب گاوصندوق های دیجیتال رعایت چه نکاتی لازم است ؟

در هر گاوصندوقی اعم از خانگی و اداری یا دیجیتال و دکوراتیو مواردی وجود دارد که باید آن را به خاطر داشته باشید. فاکتورهای ثابت در خرید گاوصندوق شامل مواردی مانند عیین رتبه امنیت یا نسوز بودن گاوصندوق و ... می شود که می توانید در نوشته معیارهای ثابت در خرید گاوصندوق آن ها مطالعه کنید. 

برند سازنده گاوصندوق و قفل گاوصندوق

برند سازنده در محصولات دیجیتال صرفا برند نیست، گاهی اوقات افراد تصور می کنند که هزینه کردن بابت برند یک هزینه اضافی است اما توجه داشته باشید که در این محصولات، برند می تواند امنیت گاوصندوق شما را تضمین کند. در گاوصندوق های دیجیتال، قفل های دیجیتال، می توانند در جهت امنیت محصول کمک زیادی بکنند اما اگر همین برای انتخاب قفل به اندازه کافی توجه نداشته باشید می تواند  تبدیل به یک نقطه ضعف بزرگ در گاوصندوق شود که به محض یک شوک الکتریکی، سیستم رمز گاوصندوق هنگ کند و باز شود.

تعداد کاربران گاوصندوق

در گاوصندوق های دیجیتال توجه داشته باشید که قفل گاوصندوق حتما برای چند کاربر مجزا تعریف شده باشد. گاهی اوقات به خصوص در گاوصندوق های اداری شما نیاز دارید تا برای چند نفر رمز های جداگانه تعریف کنید. در گاوصندوق های اداری، گاهی اوقات استفاده از رمز های مجزا همانند حق چک های چند امضایه است. که برای اعضای هیئت مدیره لازم است.  

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni

گاوصندوق لوسل ؛ انتخاب سخت پسندان

اگر به دنبال خرید گاوصندوق باشید، گاوصندوق لوسل جزء آن دسته از محصولاتی است که بی شک توجه تان به آن جلب می شود. یک گاوصندوق با ظاهر خوش و آب و رنگ که در نگاه اول هیچ اثری از قفل و کلید در آن نمی بینید. لوسل یک گاوصندوق دکوراتیو است و به جرات می توان گفت تمام آن چیزی که از گاوصندوق انتظار می رود در لوسل دیده می شود. زیبایی ، امنیت ، کاربری آسان .

در این جا قصد داریم 3 ویژگی مهم گاوصندوق های لوسل را بررسی کنیم. میزان مقاومت در برابر حریق و آتش سوزی، آپشن های امنیتی و سیستم رمزنگاری. 

گاوصندوق لوسل چقدر در برابر حرارت مقاوم است؟

گاوصندوق لوسل طبق استاندارد KSG کره جنوبی در دمای 945 درجه به مدت 1 ساعت نسوز است. در واقع اگر بخواهیم دقیق تر درباره نسوز بودن گاوصندوق لوسل صحبت کنیم باید گفت، از زمانی که دمای محیط گاوصندوق به 945 درجه برسد این گاوصندوق تا 1 ساعت می تواند مقاوم باشد. در آتش سوزی پلاسکو دمای ثبت شده از 650 درجه بالاتر نرفت. 

نکات مهم در انتخاب گاوصندوق های دکوراتیو ( کلیک کنید

آپشن های امنیتی گاوصندوق لوسل

در گاوصندوق لوسل ؛ یک سیستم امنیتی ویژه وجود دارد که در هر گاوصندوقی دیده نمی شود. سیستم گلس لاک یک آپشن ویژه در این محصولات است، که به عنوان یک سیستم هوشمند در مواقع اضطراری و خطر درب گاوصندوق را پلمپ می کند. گلس لاک یک شیشه در قسمت میانی گاوصندوق است که در صورت هرگونه آسیب به سیستم قفل یا زبانه های گاوصندوق برای باز کردن درب این شیشه شکسته می شود و به محض شکسته شدن آن، درب گاوصندوق کامل پلمپ خواهد شد.

سیستم رمزنگاری گاوصندوق

رمز گاوصندوق های لوسل همه توسط شرکت سامسونگ طراحی شده اند و کاملا ضدهک و ضدشوک هستند. سیستم رمز در قسمت فوقانی درب گاوصندوق قرار گرفته و شامل رمز عددی با دقت 4 تا 20 رقم و رمز بایومتریک با اسکنر اثرانگشت می شود. سیستم رمز عددی برای دو کاربر و سیستم اثرانگشتی برای 10 کاربر مجزا طراحی شده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni