بررسی جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

۶ مطلب در آذر ۱۳۹۸ ثبت شده است

اصطلاحات رایج بازار درباره گاوصندوق نسوز

یکی از پرکاربرد ترین اصطلاحاتی که هنگام خرید گاوصندوق می شنوید نسوز بودن گاوصندوق است. امکان نداره فروشنده روی نسوز بودن محصول تاکید نکند . اما این بار شما با کمی اطلاعات دقیق تر سعی کنید دیتاهای بیشتری از فروشنده بگیرید. اینطور می توانید مطمئن شوید که گاوصندوق چقدر نسوز است. 

یکی از فاکتور های اساسی در هر گاوصندوقی نسوز بودن گاوصندوق است اما اگر بخواهیم یک مقایسه بین میزان اهمیت نسوز بودن گاوصندوق و ضدسرقت بودن از نظر مشتری داشته باشیم عموما مشتریان روی ضدسرقت بودن محصول تمرکز بیشتری دارند.امیدواریم هیچ وقت نیاز نباشد نسوز بودن گاوصندوق تان محک زده شود اما هیچ کدام از آتش سوزی های بزرگی که کلی خسارت مالی و جانی به بار آوردند پیش بینی نشده بودند. پلاسکو، بازار تبریز ، میدان حسن آباد و .... 

گاوصندوق نسوز بابد به شما اطمینان دهد که تا فلان دما به مدت زمان مشخص محصول مقاوم است. این دیتاها در مشخصات گاوصندوق یا به صورت لیبل روی درب گاوصندوق درج می شود. در گاوصندوق های نسوز میزان مقاومت زمان بر حسب دما بسیار مهم است. یک گاوصندوق با مقاومت 30 دقیقه در دمای 600 درجه ام نسوز است. اما در مقایسه با یک گاوصندوق با مقاومت 1 ساعت در دمای 1040 درجه قطعا مقاومت کمتری دارد.

علاوه بر این هر گاوصندوق برای اقلام خاصی نسوز طراحی شده . مثلا در گاوصندوقی که برای اسناد و مدارک کاغذی نسوز شده امکان نگهداری اقلام دیجیتالی وجود ندارد. اقلام دیجیتالی در دمای بالای 50 درجه کاملا از بین می ورند در حالیکه این دما برای اقلام کاغذی بر خلاف تصور همه بالای 100 درجه است. 

یک نکته مهم دیگر که درباره گاوصندوق های نسوز باید بدانید بحث دمای داخلی گاوصندوق در زمان آتش سوزی است. وقتی به شما گفته می شود گاوصندوق نسوز است و برای اقلام دیجیتالی طراحی شده ، علاوه بر این تا دو ساعت مقاوم است. اینجاست که بحث استاندارد ها اهمیت پیدا می کند. استاندارد ها مشخص می کنند که دمای دخلی گاوصندوق در این بازه دو ساعت در چه محدوده ای قرار می گیرد. در واقع مهم ترین بخش در نسوز بودن گاوصندوق همین بخش است. اینکه دمای داخلی گاوصندوق در شرایط آتش سوزی واقعا چند است؟

نکته مهم بعدی درباره اعداد و ارقامی است که به گوشتان می خورد یا اصطلاحاتی که کمی جنبه جلب توجه دارد . مثل دمای کوره، دمای 900 درجه ؛ 600 درجه و الی آخر. 

اگر به شما گفته شد این گاوصندوق در دمای کوره نسوز است، حتما بپرسید که منظورتان از دمای کوره دقیقا چند درجه است؟ از دمای حدود 600 درجه به بالا جزء دمای کوره محسوب می شود. 

اما موضوع بعدی اعداد و ارقام است. وقتی به شما گفته می شود دمای 600 درجه احتمالا به خودتان می گویید حتما باید آتش سوزی بزرگی اتفاق بیفتد که دمای محیط به 600 درجه برسد. این فرضیه درستی است. در آتش سوزی پلاسکو دمای ثبت شده به 600 درجه نرسید اما موضوعی که مهم است و باید بدانید این است که اتش سوزی از کجا شروع می شود. اگر گاوصندوق شما نزدیک به محل اتش سوزی باشد خیلی سریع تر دمای اطراف به 600 درجه ممکن است برسد تا زمانی که به اندازه یک اتاق فاصله باشد. دمای 900 درجه جزء دماهای معمولی که برای یک گاوصندوق پیشنهاد می شود. البته فراموش نکنید که 1 ساعت در دمای 900 درجه . 

 

۲ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni

زیر و بم انتخاب یک گاوصندوق خانگی مناسب

بهترین راه برای محافظت از دارایی ها و اقلام با ارزش، استفاده از گاوصندوق است. اما خرید گاوصندوق یک امر تخصصی و مستلزم تحقیق و بررسی است. به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، اگر یک گاوصندوق به لحاظ استاندارد های بین المللی مانند یو ال آمریکا تایید شده باشد برای خرید آن تقریبا باید پول بیشتری پراخت کرد. زمان خرید و تصمیم گیری برای هر گاوصندوق، از هر برند و شرکتی از امنیت و برند محصول گرفته تا همخوانی آن با سایر بخش های محیط باید در نظر گرفته شود. در صنعت گاوصندوق همگام بودن با تکنولوژی بحث مهمی است چراکه دیر یا زود، دست محصولات قدیمی برای سارقان رو می شود و می توانند به آن ها دستبرد بزنند.

تنوع محصولات و گاوصندوق های خانگی موجود در بازار گاهی اوقات انتخاب را برای مشتری سخت می کند. از گاوصندوق های خانگی با قفل های چرخشی قدیمی تا محصولات جدید و لوکسی که در نگاه اول شاید هیچ شباهتی به یک گاوصندوق خانگی نداشته باشند. یک گاوصندوق خانگی قبل از هر چیز باید با ارزش دارایی هایی که قرار است در آن نگهداری کنید متناسب باشد.

با این کار تا حدی می توان یک امنیت نسبی از گاوصندوقی که نیاز دارید بدست آورد. در گاوصندوق های خانگی جدید با توجه به شرایط آپارتمان نشینی و  زندگی امروزی، خبری از وزن های بالا نیست و بیشتر تمرکز کمپانی ها برای تولید گاوصندوق خانگی روی سیستم های رمزنگاری و آپشن های امنیتی مانند گلس لاک و آژیر ضدسرقت قرار گرفته است.

ایران در رتبه چهارم کشور های حادثه خیز در دنیا قرار دارد. این یعنی احتمال از دست دادن دارایی ها بر اثر آتش سوزی یا بلایای طبیعی کمتر از احتمال سرقت آن ها نیست. اما با این وجود مشتریان گاوصندوق بیشتر روی مقاومت محصول در برابر سرقت تمرکز می کنند و کمتر به دنبال اطمینان از مقاومت آن در برابر آتش سوزی یا حتی بلایای طبیعی هستند. البته با توجه به شرایط و نگرانی ها از بابت دستبرد و سرقت این موضوع کاملا طبیعی است.

اما فراموش نکنید که یکی از فاکتور های اساسی در هر گاوصندوقی، نسوز بودن آن محصول است. اما صرفا یک تک واژه نسوز برای اطمینان از این ویژگی کافی نیست. گاوصندوقی نسوز است که توسط استاندارد های معتبر دنیا دارای تاییدیه رسمی fireproof باشد. گاوصندوق نسوز حتما باید دارای یک استاندارد معتبر باشد که نسوز بودن آن را تایید کند. این تاییدیه عموما به صورت یک نمودار که نشان دهنده میزان مقاومت گاوصندوق بر حسب دما در واحد زمان است روی قسمت داخلی درب گاوصندوق درج می شود. در خرید گاوصندوق فراموش نکنید حتما این لیبل را چک کنید، چراکه بهترین راه برای اطمینان از نسوز بودن گاوصندوق است.

برای اینکه نگرانی از بابت امنیت گاوصندوق تان نداشته باشید بهتر است محصولتان را از یک برند معتبر انتخاب کنید. یکی از برند های معتبر گاوصندوق در ایران، ایگل یک برند کره ای است که انواع محصولات خانگی و اداری را تولید می کند. محصولات ایگل نه تنها در سطح آسیا بلکه در کشور های پیشرفته آمریکا و اروپایی نیز به عنوان یک گاوصندوق مطابق با استاندارد های جهانی شناخته شده. ایگل در محصولات خود از تخصص و مهارت شرکت هایی مانند سامسونگ در طراحی بردهای سیستم رمزنگاری استفاده کرده است.

فروشگاه آنلاین "مسترسیف"، یکی از فروشگاه های معتبر در صنعت گاوصندوق ایران است. در این فروشگاه دیگر جای نگرانی از بابت امنیت محصولات وجود ندارد چراکه تمام گاوصندوق های آن دارای استاندارد های بین المللی هستند. برای انتخاب محصول مناسب تان  می توانید سری به وبسایت مسترسیف بزنید و از کارشناسان آن ها مشاوره بگیرید.

منبع : خبرگزاری مهر 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni

مراحلی که برای خرید گاوصندوق باید طی کرد | قسمت اول

گاوصندوق جزء آن دست از محصولات امنیتی است که این روز ها مشتریان زیادی پیدا کرده . اما مشکل این جاست که اطلاعات عمومی مشتریان درباره گاوصندوق خیلی سطحی است و صرفا به نسوز و ضدسرقت بودن گاوصندوق ختم می شود. چیزی که تقریبا در همه فروشگاه ها از فروشندگان گاوصندوق شنیده می شود اما عموما هیچ کدام از مشتریان نمی دانند که اصلا چطور باید تشخیص بدهند گاوصندوق این ویژگی ها را دارد . در این شرایط عموما مشتری صرفا به گفته فروشنده اعتماد می کند. 

در این جا می خواهیم درباره این موضوع صحبت کنیم که در روند خرید گاوصندوق چه مراحلی  را باید  طی کنید. چطور محصولتان را از بین تعداد زیادی محصول در بازار انتخاب کنید. اصلا باید دنبال چه ویژگی هایی در گاوصندوق باشید. 

اولین ویژگی در یک گاوصندوق باید به دنبال آن باشید، اطمینان از نسوز بودن گاوصندوق است. گاوصندوق شما حتما باید نسوز باشد. اما صرفا یک تک واژه نسوز برای وسیله ای مثل گاوصندوق کافی نیست. بلکه باید اطلاعات و جزئیات بیشتری از گاوصندوق داشته باشید. گاوصندوقی که نسوز باشد طبق استاندارد ها دارای یک لیبل است که مشخص می کند گاوصندوق به چه اندازه نسوز است. برای پاسخ دادن به این سوال قبل از هر چیز باید مشخص کنید قرار است چه چیزهایی در گاوصندوق نگهداری کنید؟ 

این سوال به شما کمک می کند تا به رتبه نسوز گاوصندوق برسید، رتبه نسوز خیلی مهم تر از نسوز بودن گاوصندوق است. در واقع گاوصندوق ها برای 3 دسته از محصولات دارای رتبه نسوز هستند. اقلام کاغذی . دیجیتالی . مغناطیسی 

هر کدام از این اقلامی که گفته شد دارای یک رتبه نسوز هستند . یعنی گاوصندوقی که برای اقلام کاغذی نسوز طراحی شده مناسب نگهداری اقلام دیجیتالی نیست و در شرایط آتش سوزی قطعا این وسیله ها آسیب می بینند. رتبه نسوز توسط استاندارد های معتبری مانند ul آمریکا، ksg کره ،jis ژاپن و ... تعیین می شود . معروف ترین این استاندارد ها استاندارد ul آمریکاست که اعتبار جهانی دارد و شرکت های مختلف از سراسر دنیا برای تست و رتبه بندی محصولاتشان را به این سازمان ارسال می کنند.

مورد بعدی که در گاوصندوق بسیار مهم است، اطمینان از ضدسرقت بودن گاوصندوق است. گاوصندوق باید ضدسرقت باشد. در واقع رسالت یک گاوصندوق امنیت است و ضدسرقت بودن تقریبا مهم ترین بخشی است که نباید از آن غافل شد. گاوصندوقی که طراحی ضدسرقت دارد به لحاظ کیفیت ساخت، فولاد به کار رفته، سیستم های رمزنگاری و بسیاری از موارد دیگر باید استاندارد باشد. مهم ترین راهی که بتوانید مطمئن شوید یک گاوصندوق ضدسرقت است استناد به استاندارد هایی است که گاوصندوق را به لحاظ امنیت در برابر سرقت تست می کنند، از جمله این مراکز می توان به استاندارد rsc  است. استاندارد rsc یکی از استاندارد های معتبر در این زمینه است و درواقع معتبر ترین میانبری است که می توان از طریق آن امنیت گاوصندوق را محک زد. 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni

پیدا کردن گاوصندوق خانگی مناسب در بازار

گاوصندوق خانگی دیگر یکی از ملزومات اساسی در خانه های افراد است. تقریبا در خانه اکثر افراد، مدارک مهم و دارایی هایی وجود دارد که از دست دادن آن ها می تواند خیلی گران تمام شود. نقدینگی و طلا و جواهر دقیقا آن چیزی است که سارقان به دنبالش هستند. چراکه هم پیدا کردن جای آن ها و هم نقد کردن شان کار سختی نیست.

اما جای نگهداری اقلام ارزشمند در خانه ما کجاست ؟ کمد و کشو ها؟ بین لباس ها و رخت خواب ها ؟ این را مطمئن باشید هرجایی که برای نگهداری دارایی ها به ذهن شما برسد قطعا توسط سارقان جستجو می شود. صرفا یک جا وجود دارد که می توانید با خیال راحت دارایی هایتان را در آن بگذارید و نگران سرقت آن نباشید. گاوصندوق خانگی بهترین چیزی است که می تواند امنیت دارایی های شما را فراهم کند. اما قطعا منطور ما از گاوصندوق خانگی ، یک جعبه زمخت فلزی و قدیمی نیست. بلکه یک گاوصندوق خانگی تمام عیار که بتواند از پس وظیفه ای که دارد بر بیاید.

بهترین انتخاب برای یک گاوصندوق خانگی ؟

برای گاوصندوق خانگی به دنبال محصولات کلید دار و مکانیکی نباشید. یک گاوصندوق تمام دیجیتال انتخاب کنید و خیالتان را از بابت دارایی هایتان راحت کنید. در گاوصندوق های دیجیتال دیگر خبری از کلید و اهرم مکانیکی نیست و قرار نیست مدت ها زمان برای باز کردن آن صرف کنید. یک گاوصندوق دیجیتال با وارد کردن یک رمز عبور مشخص یا حتی اسکن اثرانگشت و در موارد پیشرفته تر، با اسکن عنبیه چشم باز می شود.

گاوصندوق های دیجیتال هر چند بهترین انتخاب است اما فراموش نکنید که از سایر ویژگی های گاوصندوق غافل نشوید. صرفا دیجیتال بودن گاوصندوق برای امنیت آن کفایت نمی کند، امنیت گاوصندوق مجموعه ای از موارد و فاکتور های مختلف است که باید در محصولات وجود داشته باشد.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni

گاوصندوق اداری | پیشنهاد ما برای انتخاب یک گاوصندوق اداری

صاحب هر کسب و کار بزرگ و کوچکی که باشید تامین امنیت اسناد و مدارک مهم تجارت و کسب و کارتان باید یکی از اولویت های شما باشد. در هر اداره و شرکتی یک سری اسناد و مدارک مهم مانند مدارک کارکنان، اسناد سرمایه گذاری، مالیات و ... وجود دارد که از دست دادن آن ها می تواند خیلی گران تموم شود. گاوصندوق اداری به نوعی قلب امنیت یک اداره و کسب و کار محسوب می شود که می تواند از مهم ترین اسناد یک شرکت محافظت کند. در حال حاضر محصولات اداری زیادی در بازار وجود دارد که بعضا برخی از آن ها هیچ کدام از فاکتور های لازم در یک گاوصندوق اداری را ندارند و تقریبا هیچ اثری از تکنولوژی های جدید گاوصندوق های اداری در آن ها دیده نمی شود. در گاوصندوق های اداری جدید استفاده از بتن و سیمان برای پرکردن دوجداره گاوصندوق منسوخ شده و از آلیاژ هایی مانند تنگستن استفاده می شود که به نسبت بتن بسیار مقاوم تر است. 

 

در خرید گاوصندوق برخی موارد بین تمام محصولات مشترک است. فرقی نمی کند از چه برندی و با چه قیمتی گاوصندوق می خرید. گاوصندوق شما ایرانی است یا خارجی. در هر صورت باید یک سری فاکتور های اولیه مانند نسوز و ضدسرقت بودن در گاوصندوق رعایت شده باشد.

 

اما اگر یک برآوردی از شرایط و محیط کارتان داشته باشید در انتخاب محصول می تواند به شما کمک کند. در ادارت و سازمان ها دو نکته مهم وجود دارد که در انتخاب باید آن ها را در نظر داشته باشید. یکی از این موارد بحث دسترسی به گاوصندوق است. در ادارات تناوب دسترسی به گاوصندوق در طول روز زیاد است، بنابراین دیگر گاوصندوق های قدیمی با قفل های چرخشی پاسخگوی سازمان ها نیست، مورد بعدی تعداد کاربران گاوصندوق است که برای هر کدام باید یک دسترسی جداگانه تعریف شود.

با توجه به این موارد گاوصندوق های دیجیتال بهترین انتخاب برای سازمان ها هستند. در گاوصندوق های دیجیتال دیگر خبری از کلید و اهرم مکانیکی نیست و باز و بسته کردن درب گاوصندوق به کمک یک صفحه کیبورد یا حتی اسکنر اثرانگشت انجام می شود و سرعت باز و بسته کردن درب گاوصندوق های دیجیتال تقریبا 3 برابر محصولات غیردیجیتال است. گاوصندوق های الکترونیکی به نوعی طراحی شده اند که به راحتی می توان برای چند کاربر مجزا رمز های جداگانه تعریف کرد. ضریب امنیتی در گاوصندوق های دیجیتال به نسبت سایر محصولات بسیار بالا تر است اما به شرطی که سیستم رمزنگاری گاوصندوق از یک برند معتبر انتخاب شده باشد. در گاوصندوق های دیجیتال هرچند طراحی الکترونیکی سیستم رمزنگاری وجه مشخص محصولات است، اما اگر طراحی اصولی نداشته باشد می تواند بزرگ ترین نقطه ضعف محصول باشد.

یکی از برند های معتبر در زمینه تولید محصولات دیجیتال برند ایگل ساخت کمپانی سان سیف کره جنوبی است که در حال حاضر در بازار ایران نیز وجود دارد. تمامی سیستم های رمزنگاری گاوصندوق های ایگل توسط شرکت معروف سامسونگ طراحی شده و کاملا غیرقابل نفوذ و ضدهک است.

مسترسیف یکی از فروشگاه های معتبر گاوصندوق در ایران است که مجموعه کاملی از محصولات مختلف خانگی و اداری، دیجیتالی و دکوراتیو را شامل می شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید سری به فروشگاه گاوصندوق مسترسیف بزنید و درباره محصول مورد نظرتان از کارشناسان مشاوره بگیرید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni

قسمت اول انتخاب گاوصندوق | مشترکات و موارد مهم

در خرید گاوصندوق یک سری موارد مشترک وجود دارد که فرقی نمی کند به دنبال گاوصندوق خانگی هستید یا اداری، در هر صورت این موارد باید در گاوصندوقی که انتخاب می کنید وجود داشته باشد. در این جا این موارد و اشتراکات را در خرید گاوصندوق بررسی کنیم و در مطالب بعدی درباره جزئیات مهم در خرید هر گاوصندوق مفصلا صحبت می کنیم. 

در هر گاوصندوقی، از هر برند و نوعی دقت کنید که محصول باید ضدسرقت باشد. ضدسرقت بودن یک گاوصندوق بسته به موارد زیادی متغییر است و level  های مختلفی را شامل می شود. یک گاوصندوق باید نوعی طراحی شده باشد که در وهله اول به شما اطمینان بدهد که در برابر دیلم و ابزار های مکانیکی مقاوم است و با یک دریل قفل آن آسیب نمی بیند.

میانبر : بهترین میانبر برای اطمینان از امنیت گاوصندوق در برابر ابزار های مکانیکی و سرقت، استناد به استاندارد هایی است که مراکز معتبر ارایه می دهند. در این استاندارد ها محصولات با ابزار های متفاوت تست می شوند و در صورت تایید محصول دارای یک رتبه امنیت مشخص است.

دومین فاکتوری که در هر گاوصندوقی باید رعایت شده باشد، نسوز بودن گاوصندوق است. در اینجا به این موضوعی کاری نداریم که رتبه نسوز گاوصندوق چقدر است. بلکه فقط نسوز بودن برای ما مهم است. یک گاوصندوق نسوز باید در حد متعارف به مدت 1 ساعت در دمای کوره نسوز باشد.

میانبر : بهترین میانبر برای اعتماد از ایمنی محصول در برابر آتش سوزی و نفوذ حرارت، استاندارد های معتبری است که در این زمینه ارایه می شود. استاندارد ul آمریکا، ksg کره، jis ژاپن از استاندارد های معتبر در این زمینه است.

سیستم رمزنگاری معتبر : سیستم رمزنگاری به نوعی زیر مجموعه ضدسرقت بودن گاوصندوق است اما از آن جایی که بحث مهمی است جداگانه بررسی می کنیم. در یک گاوصندوق سیستم رمزنگاری باید طوری طراحی شده باشد که غیر قابل نفوذ و ضددریل باشد. در انتخاب سیستم رمزنگاری از هر نوعی که باشد مکانیکی، دیجیتال یا حتی ترکیبی از یک برند معتبر انتخاب کنید تا از پیچیدگی و امنیت آن اطمینان داشته باشید.

در این جا درباره نکات و مشترکات در خرید گاوصندوق صحبت کردیم، در مطالب بعدی تخصصی درباره زیر و بم انتخاب هر دسته از محصولات به صورت مجزا صحبت می کنیم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni