در خرید گاوصندوق عموما مشتری هزینه زیادی را پرداخت می کند و یکبار برای مدت طولانی گاوصندوق را خریداری می کند. مشتریان زیادی وجود دارند که به دلیل عدم آگاهی از مباحث اولیه در خرید گاوصندوق ، محصول اشتباه خریداری می کنند. در این جا قصد داریم بیشتر درباره مباحث اولیه ای که باید در خرید به آن توجه داشته باشید بپردازیم.

هر گاوصندوق اعم از خانگی یا اداری، دیجیتال یا دکوراتیو یا حتی ایرانی و خارجی باید قبل از هر چیزی ضدسرقت باشد. گاوصندوق باید بتواند در برابر دریل، نفوذ دیلم یا هر وسیله مکانیکی دیگری مقاومت کند. تمام این ها مستلزم یک طراحی درست و اصولی در گاوصندوق است. از طراحی قالب و بدنه و جنس آلیاژ گرفته تا سیستم رمز گاوصندوق که مهم ترین بخش در انتخاب یک گاوصندوق است.

در انتخاب سیستم قفل و رمزنگاری قبل از هرچیز مطمئن شوید که توسط یک برند معتبرطراحی شده است. سیستم قفل گاوصندوق اگر ضعیف طراحی شود دیگر نیاز به جابه‌جا کردن گاوصندوق و صدمه زدن به آن وجود ندارد، ممکن است با یک شوک الکتریکی یا حتی دریل به راحتی آسیب ببیند و قفل گاوصندوق باز شود. در گاوصندوق های خانگی عموما پیشنهاد می شود از قفل های تمام دیجیتال استفاده کنید. دسترسی به گاوصندوق خانگی باید خیلی سریع باشد تا در مواقع اضطراری بتوانید از گاوصندوق تان استفاده کنید. 

موضوع بعدی که باید در خرید گاوصندوق به آن توجه داشته باشید موضوع سیستم های امنیتی است که روی یک گاوصندوق سوار می شود. گاهی سیستم ساده ای مانند آژیر ضدسرقت که در هر محصولی دیده نمی شود، می تواند از سرقت یک گاوصندوق جلوگیر کند. آژیر ضدسرقت صرفا یک آپشن امنیتی ساده در گاوصندوق است که بازهم در بسیاری از محصولات دیده نمی شود. اما سیستمی مانند گلس لاک یک آپشن امنیتی فوق العاده در گاوصندوق است که به جرات در هیچ یک از محصولات داخلی دیده نمی شود و علاوه بر این حتی در گاوصندوق های خارجی هم به ندرت مشاهده می شود.

موضوع بعدی در خرید گاوصندوق اطمینان از نسوز بودن گاوصندوق است. موضوع نسوز بودن بر خلاف تصورات مشتریان موضوع مهمی است که عموما در انتخاب درجه نسوز مناسب مشتریان اشتباه می کنند. پیشنهاد می کنم حتما برای اینکه بتوانید تشخیص بدهید کدام رتبه حریق مناسب گاوصندوق شماست، پست بعدی که درباره نکات نسوز بودن گاوصندوق است مطالعه کنید. در این پست مفصلا درباره اینکه چه محصولی با چه استانداردی می تواند مناسب وسایل شما باشد صحبت کرده ایم.