بامیل، یک برند معروف کره ای است که  در صنعت گاوصندوق فعالیت می کند. گاوصندوق های بامیل، توانسته اند با کسب استاندارد های جهانی مانند UL-TL آمریکا یا ژاپن با سایر محصولات و برند های معروف کره ای رقابت کنند. در این جا قصد داریم یک سری از ویژگی های کلی که در محصولات بامیل وجود دارد را عنوان کنیم تا بتوانید در خرید گاوصندوق بین محصولات مختلف از برند های متفاوت مقایسه کنید. 

سیستم رمز گاوصندوق بامیل همگی دیجیتال هستند که به کمک یک کیبورد اعداد و حروف امکان وارد کردن رمز عدد و حروف با دقت 4 تا 16 رقم وجود دارد. عموما در سیستم رمز گاوصندوق ها کیبورد حروف دیده نمی شود اما شاید جالب باشد بدانید که به کار رفتن حروف در رمز باعث دقت بالاتر آن می شودو امکان حدس زدن رمز گاوصندوق کمتر می شود. حدودا در تمامی محصولات بامیل، یک شاه کلید برای گاوصندوق طراحی شده که می تواند با عبور از تمام سد های امنیتی و رمز نگاری، قفل گاوصندوق را باز کند. شاه کلید در این محصولات غیر قابل کپی هستند و در صورت مفقود شدن باید از کمپانی مربوطه درخواست شاه کلید منحصر به گاوصندوق شما داده شود. 

طراحی قالب بدنه و درب گاوصندوق در این محصولات، پلکانی بوده و زبانه های قفل در دورترین قسمت درب قرار گرفته اند که امکان نفوذ دیلم و ابزار های اینچنینی را به گاوصندوق محدود می کنند. گاوصندوق های بامیل در سری های کوچک عموما محصولات سبکی هستند که به کمک یک رول بولت از مرکز گاوصندوق به زمین متصل می شوند.

گاوصندوق بامیل طبق استاندارد ژاپن در دمای 1000 درجه به مدت 1 ساعت نسوز است و طبق استاندارد UL-TL آمریکا دارای گواهی امنیت و کیفیت با درجه بالا شده است. یک آپشن امنیتی ویژه در گاوصندوق های بامیل، سیستم تاخیر گاوصندوق است که در صورت فعال شدن آن توسط صاحب گاوصندوق، سیستم قفل به مدت 15 تا 99 دقیقه غیر فعال می شود و حتی در صورت وارد کردن رمز عبور صحیح نیز درب گاوصندوق باز نخواهد شد.

گاوصندوق های بامیل هنوز به اندازه برند های ایگل و لوسل شناخته شده نیستند، اما به خوبی توانستند با دریافت استاندارد های معتبر اروپایی، با این برند ها رقابت کنند.