بررسی جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا

۲ مطلب در فروردين ۱۳۹۹ ثبت شده است

گاوصندوق نسوز | آیا همه گاوصندوق ها نسوز هستند؟

در خرید گاوصندوق با یک سری از اصطلاحات ممکن است زیاد روبه‌رو شوید که یکی از آنها اصطلاح "نسوز" است. تکرار مداوم این کلمات در صنعت گاوصندوق باعث شده به اشتباه مشتریان به این نتیجه برسند که پس تمام گاوصندوق ها قطعا نسوز هستند. در حالیکه نه تنها این جمله درست نیست بلکه هر گاوصندوق دقیقا برای اقلام خاصی نسوز طراحی شده و ممکن است برای آن اجناسی که شما می خواهید داخل گاوصندوق تان نگهداری کنید مناسب نباشد.

نسوز بودن از ویژگی ها و فاکتورهای اساسی در یک گاوصندوق است که باید در همه محصولات وجود داشته باشد. اما نکته اینجاست که همه محصولات به یک اندازه نسوز نیستند. یک گاوصندوق نسوز ممکن است در دمای بالای 900 درجه هم به مدت بالای 1 ساعت نسوز و مقاوم باشد اما گاوصندوق دیگر در دمای 600 درجه کمتر از 1 ساعت مقاومت کند و خاصیت نسوز بودنش را از دست بدهد. در واقع در نسوز بودن گاوصندوق فقط به یک کلمه بسنده نکنید و حتما درباره میزان مقاومت آن در شرایط آتش سوزی هم تحقیق کنید.

خوب از کجا باید مطمئن شویم که یک گاوصندوق فاکتور های اساسی امنیتی را دارد؟ در صنعت گاوصندوق با توجه به اینکه یک صنعت امنیتی است و ریسک انتخاب اشتباه بالاست چه راهکارهای برای اطمینان از گاوصندوق مورد نظر وجود دارد ؟

استاندارد های معتبر نسوز 

ینان از میزان امنیت و نسوز بودن یک گاوصندوق استناد به استاندارد هایی است که گاوصندوق دریافت کرده است. مراکز معتبری مانند ul آمریکا، ksg کره و یا jis ژاپن جزء سازمان های مهمی هستند که این محصولات را به لحاظ ایمنی تست و درجه بندی می کنند. این آزمایش ها عموما تست های سختی هستند که در شرایط آزمایشگاهی انجام می شوند.

به عنوان مثال ul آمریکا یکی از جامع ترین و معتبرترین استاندارد هارا در سطح بین المللی ارایه می کند و بالای 100 مشتری از سراسر دنیا دارد. طبق استاندارد ul گاوصندوق ها به لحاظ مقاومت نسوز بودن در 3 دسته اصلی و اولیه تقسیم می شوند. تقسیم بندی ابتدایی بر اساس جنس اقلامی که می تواند در گاوصندوق نگهداری شود. اقلام دیجیتالی نسبت به دما بسیار حساس هستند و در دمای بالای 50 درجه آسیب می بینند در حالیکه اسناد کاغذی تا دمای 110 درجه هم مقاوم هستند. تقسیم بندی ثانویه در این استاندارد بر اساس زمان است. که میزان مقاومت گاوصندوق را در دماهای 945 و 1024 درجه به مدت 1، 2 یا 3 ساعت تفکیک می کند.

چالش خرید گاوصندوق و نحوه انتخاب درست

در خرید گاوصندوق قبل از تصمیم گیری درباره هر چیزی باید تعیین کنید چه اقلامی قرار است داخل محصول تان نگهداری کنید. وقتی جنس این اقلام مشخص باشد مرحله اول یعنی دسته بندی بر اساس اجناس به راحتی تعیین می شود اما در مرحله دوم باید میزان خطرات محیطی و نوع محیط را لحاظ کنید. در واقع در خرید گاوصندوق قبل از اینکه بخواهید وارد مرحله قیمت گاوصندوق و ابعاد و این مسایل شوید باید بتوانید در باره فاکتور های ابتدایی تصمیم بگیرید در غیر اینصورت ممکن است در خرید گاوصندوق اشتباه کنید و محصول درستی را انتخاب نکنید.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni

اهمیت مشاوره و تحقیق در روند خرید گاوصندوق

در خرید گاوصندوق موضوع مشاوره و تحقیق برای یک انتخاب درست اهمیت زیادی دارد. در واقع همه ما می دانیم که خرید گاوصندوق موضوع زمان بری است و نیازمند تحقیق و بررسی است. اما نکته مهم در همین بخش تحقیق و بررسی، افراد و فروشگاه هایی هستند که از آنها مشورت می گیرید. قطعا ممکن است در این مرحله با فروشگاه هایی روبه‌رو شوید که برند های رقیب را تخریب می کنند و صرفا قصد دارند محصول خودشان را بفروشند. دقت کنید که از فروشگاه و کارشناسانی کمک بگیرید که بی طرفانه و صرفا بر اساس نیاز و دغدغه های شما مشاوره می دهند. 

 

☑️ در خرید گاوصندوق قطعا یک موضوع مشترک وجود دارد و آن تامین امنیت است. اما قطعا این میزان امنیت برای همه ثابت نیست. شما نمی توانید همان محصولی که برای یک طلافروشی پیشنهاد می شود برای منزل تان بخرید چراکه علاوه بر بحث قیمت گاوصندوق و هزینه، کاربری آن مشخص است مگر اینکه شما دقیقا به یک محصول با همان میزان امنیت نیاز داشته باشید. در خرید گاوصندوق وقتی شما ارزش دارایی هایتان در نظر بگیرید بهتر می توانید برای یک خرید درست تصمیم گیری کنید. در واقع در خرید گاوصندوق بحث مشاوره درست و صادقانه خیلی اهمیت دارد. کسی که به شما مشاوره می دهد باید درباره دغدغه های شما و حتی میزان امنیت نسبی محیط شما آگاه باشد، به عنوان مثال ممکن است یک محصول در محیط آپارتمان که نگهبان و تجهیزات امنیتی دارد مناسب باشد اما برای یک خانه ویلایی یا محیط صنعتی که اطراف آن خالی است مناسب نباشد. بنابراین در خرید گاوصندوق لازم است تا درباره محیط تان و دغدغه هایی که دارید با یک مشاور و کارشناس ماهر صحبت کنید. 

مشاور و کارشناس گاوصندوق باید اطلاعات به روز و آپدیتی در این صنعت داشته باشد و درباره گاوصندوق ها و محصولاتی که پیشنهاد می دهد بتواند به طور کامل با اشراف به جزئیات اطلاعات گاوصندوق ها محصولات را مقایسه کند. نکاتی که از نگاه مشتری مخفی می ماند نباید توسط کارشناس نادیده گرفته شود. یک مشاور و متخصص در حوزه گاوصندوق باید نقاط ضعف و قوت گاوصندوق های مختلف را برای شما روشن کند تا در نهایت بتوانید بین گاوصندوق های موجود در بازار تصمیم بگیرید. 

یک نکته مهم دیگر که بهتر است یک کارشناس برای شما کامل توضیح داده و روشن کند، علت تفاوت قیمت گاوصندوق های مختلف با یکدیگر است. این موضوع در تصمیم گیری مشتری در خرید گاوصندوق بسیار موثر است. گاهی اوقات بخصوص در میان گاوصندوق های خارجی و ایرانی تفاوت قیمت زیادی به چشم می خورد که علت آن صرفا نرخ ارز در بازار ایران نیست. بلکه مواد اولیه به کار رفته در گاوصندوق، جنس ماده نسوز، نوع سیستم قفل و حتی طراحی قالب درب و بدنه در این محصولات کاملا متفاوت است. 

☑️ نکته مهم بعدی در خریدگاوصندوق موضوع پشتیبانی است. گاوصندوق جزء آن دست از محصولاتی که نیاز به یک پشتیبانی و خدمات 24 ساعته دارد. اما چرا 24 ساعته ؟ فرض کنید که در یک روز تعطیل و یا تایم غیر اداری شما به یکی از وسایل داخل گاوصندوق تان نیاز ضروری دارید. به هر دلیلی درب گاوصندوق شما باز نمی شود و یک سری ارور های نامشخص روی صفحه می بینید. اگر گاوصندوق شما دارای پشتیبانی 24 ساعت باشد قطعا می توانید از آنها برای بازکردن محصول تان کمک بگیرید و اگر مشکل اساسی وجود داشته باشد در کوتاه ترین زمان ممکن مشکل شما حل خواهد شد.

☑️ اما فارغ از موضوع پشتیبانی 24 ساعته، زمانیکه رمزعبورتان فراموش می کنید، کلید تان را گم کردید یا به هر مشکل دیگری برخوردید باید یک نیروی مجرب و از همه مهم تر معتمد به شما کمک کند. به همین دلیل عموما توصیه می کنیم از نمایندگی های معتبر خرید کنید. گاوصندوق یک وسیله امنیتی است و اگر قرار باشد هر کسی با هر مهارت و آگاهی بتواند درب گاوصندوق شما را باز کند و به شما کمک کند دیگر بحث امنیتی بودن زیرسوال می رود.

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
Hani balcni