گاوصندوق های دیجیتال جزء آن دسته از  محصولاتی هستند که طرفداران زیادی در بازار دارد. گاوصندوق های دیجیتال به عنوان نسل جدیدی از محصولات امنیتی وارد بازار شدند. در گاوصندوق های تلفیق تکنولوژی و امنیت محصولاتی تولید کرده که امنیت محصول را دو چندان می کند.

گاوصندوق های دیجیتال دیگر مشکلات گاوصندوق های مکانیکی را ندارند. سرعت عملکرد آن ها بسیار بالا است و تقریبا مدت زمانی که طول می کشد تا یک گاوصندوق مکانیکی باز شود 3 برابر مدت زمانی است که طول می کشد تا یک گاوصندوق دیجیتال باز شود. در گاوصندوق های دیجیتال دیگر اثری از کلید و اهرم مکانیکی نیست، تمام سیستم رمز گاوصندوق شامل یک صفحه کلید یا صفحه تمام تاچ می شود. در گاوصندوق های دیجیتال امنیت به طرز قابل توجهی افزایش پیدا کرده. دقت رمز این محصولات بالاست و تقریبا باز کردن قفل آن و دسترسی غیر مجاز به محصول غیر ممکن است.

در خرید گاوصندوق های دیجیتال به چه مواردی باید دقت داشت؟

در هر محصول الکترونیکی موضوع برند سازنده بسیار مهم است. برند سازنده قفل و گاوصندوق حتما باید مشخص باشد. برند سازنده در گاوصندوق افزایش هزینه نیست  بلکه نشان دهنده سطح امنیت گاوصندوق است. بهترین و مطمئن ترین راهی که به کمک آن می توان تا حدی از امنیت محصول مطمئن شد برند سازنده قفل است.

در گاوصندوق های دیجیتال فقط روی دیجیتال بودن گاوصندوق تمرکز نکنید. دیجیتال بودن مشخصه اصلی این محصولات است اما نسوز بودن جزء فاکتور هایی است که اتفاقا در این محصولات اهمیت پیدا می کند. زمانی که یک گاوصندوق نسوز شده باشد به شما اطمینان می دهد که سیم پیچی و طراحی برد های قفل کاملا امن است و در برابر  حریق آسیب نخواهد دید.

اگر درباره ویژگی گاوصندوق های نسوز و راه های مطمئن شدن از این ویژگی اطلاعات ندارید می توانید مقاله نسوز بودن، فاکتور مهم در خرید را مطالعه کنید . 

تعداد کاربران گاوصندوق های دیجیتال باید مشخص باشد. عموما گاوصندوق های دیجیتال به صورت چند کاربره تنطیم می شوند. بسیاری از مشتریان به دلیل عدم اطلاع از این قابلیت تمام یوزر ها را رمز گذاری نمی کنند و ممکن است یوزر دوم با پسوورد پیش فرض بتواند درب گاوصندوق را باز کند.