گاوصندوق بامیل یکی از گاوصندوق های معروف کره ای است که با برند های معتبری مانند ایگل رقابت می کند. بامیل ، یک گاوصندوق دیجیتال است که به استاندارد های امنیت آمریکا نیز رسیده است. اما نکته جالب این موضوع این است که گاوصندوق های بامیل، با وجود امکانات مناسب امنیتی که دارند در میان سایر محصولات خارجی در رنج قیمت پایینی قرار گرفته اند. در این جا قصد داریم کمی بیشتر درباره ویژگی های این محصولات صحبت کنیم.

گاوصندوق های بامیل دارای یک قفل دیجیتال هستند که شامل کیبورد اعداد و حروف و یک شاه کلید می شود. کیبورد اعداد و حروف به شما کمک می کند تا امنیت دقت رمزتان را بالاتر ببرید. اما شاه کلید یک امکان امنیتی است که اگر به درستی از آن استفاده شود و در نگهداری آن دقت داشته باشید می تواند یک آپشن خوب برای گاوصندوق شما باشد. زمانی که شما به هر دلیلی مانند فراموش کردن رمز عبور یا گم کردن کلید نتوانید درب گاوصندوق را باز کنید ؛ شاه کلید با عبور از تمام سد های امنیتی می تواند درب گاوصندوق را باز کند. اما درباره شاه کلید باید از نگهداری آن مطمئن باشید چراکه در غیر این صورت امنیت گاوصندوق شما به خطر میفتد.

گاوصندوق های بامیل، به جز سیستم قفل تمام دیجیتال یک سیستم حفاظتی به نام سیستم تاخیر دارد که در صورت فعال کردن آن، سیستم قفل گاوصندوق حتی در صورت وارد کردن رمز صحیح غیرفعال خواهد بود و درب گاوصندوق باز نمی شود. گاوصندوق بامیل، موفق به دریافت استاندارد نسوز ژاپن شده است که طبق این استاندارد گاوصندوق در دمای بالای 900 درجه به مدت  1 ساعت نسوز است. اما به یاد داشته باشید که این گاوصندوق ها برای نگهداری طلا و جواهر و اسناد و کاغذی طراحی شده اند.

طراحی قالب درب گاوصندوق بامیل به صورت پلکانی بوده و تمام زبانه های گاوصندوق روی پلکان آخر قرار گرفته. این موضوع باعث می شود تا امکان آسیب به گاوصندوق از طریق دیلم به حداقل برسد.