محصولات هوشمند امنیتی در این روزها با پیشرفت تکنولوژی و اینترنت اشیاء جایگاهشان را در میان مردمان باهوش پیدا کرده اند. در صنعت امنیت و گاوصندوق پیشرفت تکنولوژی به وضوح در گاوصندوق های دیجیتال و هوشمند دیده می شود. گاوصندوق هایی که مجهز به کنترل از راه دور، دوربین های نظارتی، سیستم های هشدار دهنده و آپشن هایی هستند که کاربری محصولات را ساده تر و در عین حال ضریب امنیت آنها را افزایش می دهد.

گاوصندوق های دیجیتال نتیجه به کار رفتن تکنولوژی های الکترونیکی در صنعت امنیت بودند. قبل از گاوصندوق های دیجیتال تمام محصولات مکانیکی و کلید دار بودند که به مرور زمان نقدهای زیادی از جمله زمانبر بودن باز و بسته کردن آنها، شکسته شدن قفل و کلید و حتی گم شدن کلید ها به آنها وارد شد. در گاوصندوق های دیجیتال که در ابتدا وارد بازار شدند دیگر خبری از کلید و اهرم نبود و سیستم قفل با یک قفل کیبوردی عددی جایگزین شده بود. اما به مرور زمان گاوصندوق های دیجیتال تغییر کردند، سیستم های رمزنگاری جدید و آپشن های امنیتی نظارتی و هشدار دهنده ای که در نهایت یک گاوصندوق دیجیتال با ضریب امنیت بالا را ایجاد کردند.

یکی از سیستم های نظارتی که در برخی از محصولات از جمله گاوصندوق های لوسل به کار می رود دوربین های مخفی است که تصاویر افرادی که بالای گاوصندوق قرار بگیرند را کامل ثبت و در یک کارت حافظه داخلی ذخیره می کند. این کارت حافظه دقیقا داخل گاوصندوق قرار دارد و صرفا صاحب گاوصندوق می تواند به آن دسترسی داشته باشد.

آپشن دیگری که در برخی از گاوصندوق ها به کار می رود کنترل از راه دور و به کمک گوشی های موبایل است. صاحب گاوصندوق به کمک سیستم ماهواره ای رمز محصول از هر نقطه ای در دنیا می تواند گاوصندوق را کنترل و آن را باز و بسته کند. کاربرد این سیستم ها روی گاوصندوق تجربه کاربری بهتری به مشتری می دهد.  

سیستم های هوشمند دیگری مانند حسگر های ضربه و لرزشی و فعال شدن آژیر هشداردهنده و یا سیستم های رمزی که بر اساس کدهای ژنتیکی کار می کنند از آپشن هایی هستند که روی گاوصندوق های هوشمند طراحی و اجرا شده اند.